Individualus nurūgštinimas

Medžiagos, kurių nurūgštinimas nepageidautinas, gali būti apdorojamos ir nurūgštinamos vandens tirpale individualiu būdu. Kai lapai labai apgadinti, negabaritiniai ir užplombuoti dokumentai. Vandeniniam procesui netinkamos medžiagos taip pat gali būti apdorojamos kitais  būdais ir priemonėmis be vandens.

                – Dviejų pakopų apdorojimas Pirmiausia spalvos ir rašalas sutvirtinamii dviejų komponentų suspensijomis, kad jie neištirptų po to, kai panardinami į vandeninį tirpalą. Tokiu būdu dokumentai įdedami į vonelę su fiksavimo tirpalu ir jie švelniai juda vonioje. Tirpale dokumentas lieka maždaug 2 minutes.  Dokumentus, atsargiai išimkite iš tirpalo horizontalioje padėtyje ir nusausinkite skysčio perteklių. Atsargiai- raudoni atspalviai gali šiek tiek išblukti. Tada pasinerkite į nurūgštinimo skystį. Mg (HCO3) 2 čia naudojamas rūgščių produktų neutralizavimui ir šarminio rezervo sukūrimui. Naudojamas 0,2 M tirpalas, kuris toliau maišomas su tirpalu, kuris pagrįstas celiuliozės eteriais. Likusi šio tirpalo dalis gali būti pakartotinai naudojama, jei ji tiekiama į CO2 tirpalą. Apdorojimo procedūra šioje vonelėje yra tokia: dokumentai dedami į vonelę ir vėl atsargiai judinami vonelėje. Jei dokumentai nebuvo išdžiovinti po fiksavimo, norimm efektui pasiekti jie turėtų likti šiame tirpale maždaug 10 minučių. Taip pat dokumentus iš vonelės reikia išimti horizontalioje padėtyje. Galiausiai dokumentai, suspaudžiami tarp dviejų sluoksnių polipropileno plėvelės, ištiestos ant šildomų cilindrų ir išdžiovinamos.

             – šiuo atveju naudojamas vieno žingsnio apdorojimas. Tai yra skystis, naudojamos masiniam nurūgštinimui BCP metodu. Dokumentas įdedamas į šio tirpalo vonelę ir paliekamas maždaug 10 minučių. Išimus dokumentą nulašinams likęs skystis dokumentas vėl paspaudžiamas ir išdžiovinamas